Yaki Kingu w akcji ! .... 

Czyli gdzie nas można znaleźć, spróbować, posłuchać ?
Wszelakie bieżące wydarzenia/prelekcje/osiągnięcia prezentujemy na portalach społecznościowych
na które to serdecznie zapraszamy.

Facebook 

https://www.facebook.com/yakikingu/ 

Instagram
https://www.instagram.com/yakikingu/

YouTube

Yaki Kingu Channel 

Poniżej zamieszczamy wybrane wydarzenia/podziękowania/rekomendację w naszej działalności.
Zapraszamy do kontaktu zainteresowanych współpracą i DO ZOBACZENIA !

*W ramach Ferii Zimowych 2024, 16 i 23 Stycznia Yaki Kingu odwiedził młodych adeptów i nowych uczniów klubu Karate Kyokushin Buru w Sianowie, gdzie w ramach spotkania uczniowe mieli okazje zgłębić japońską sztukę składania papieru origami, by po zajęciach wraz z rodzicami i pozostałyni chętymi którzy przybyli z okolicy i Koszalina mogli zasmakować w prawdziwych smakach Japonii.

*Od razu po powrocie z delegacji w Japonii Yaki Kingu miał okazję po raz pierwszy współtworzyć Japoński Świąteczny Kiermasz przygotowywany przez Panią Chie Piskorską czyli MakiMaki, który odbył się 9 i 10 Grudnia 2023 roku w samym centrum Warszawy w Misia 3. Yaki Kingu na specjalnie przygotowanym stoisku, serwował swoje okonomiyaki i japońskie kare raisu, wraz z rękodziełami japońskich artystów i bibelotami prosto z Japonii.

* Prosto po wydarzeniu w Gdyniu Yaki Kingu udał się na miesięczną delegację do Japonii.
Tym razem odbył spotkania i przeprowadził nagrania z swoimi gośćmi z Shikoku i Kyushu.
Liczne wpisy i materiały z tej delegacji, można zobaczyć i zapoznać się z nimi na social mediach i kontach na Facebooku i Intagramie Yaki Kingu.

 

* Kolejny już raz na początku Listopada Biblioteka Miejska w Gdyni wraz z Pomorskim Parkiem Naukowo Technologicznym zaprosiła młodych ludzi na dwu dniowe wydarzenie Pasjaminicon, gdzie wśród spoktań, gier, warsztatów i paneli młodzi ludzie mogli oddać się swojej pasji i zainteresowaniom, spotykając się z swoimi przyjaciółmi w zainteresowaniach. Yaki Kingu został zaproszony by w tym roku dbać o wszystkich głodnych i przemoczonych swoimi ciepłymi potrawami i opowieściami o Japonii.

* Pod koniec Października odbyła się kolejna edycja multifandomu w Bydgoszczy, gdzie to już trzeci raz Yaki Kingu zapraszany jest jako jeden z gości wydarzenia. W tym roku po raz pierwszy cały kompleks budyknów Zespołu Szkół Mechanicznych numer 1 w samym centrum miasta, został oddany na potrzeby festiwalu BYKON.
Tradycyjnie pojazd Yaki Kingu zaopatrywał głodnych w japońskie potrawy, a w specjalnej sali w szkole, w pełni oddanej i poświęconej tematyce Japonii i Azji, zagościła wystawa shodo Yumiko, gdzie również podczas wieczornego panelu Daniel przybliżył tajniki japońskiego ryżu i sposobu jego przygotowania.

* Pierwszy weekend Września to pożegnanie lata iście fantastycznie na wydziale Neofilologii Uniwersytetu w Łodzi czyli festiwal fantastyki KAPITULARZ. W tej edycji Yaki Kingu został poproszony o współtworzenie specjalnej strefy gastro dla gości festiwalu i wszystkich odwiedzających i uczesniczących w wydarzeniu.

* 18-20 Sierpień 2023 to była data kiedy Nadnotecki Instytut UAM w Pile zmienił się w fantastyczną krainę za sprawą kolejnej edycji PILKON. Mnóstwo pokazów, warsztatów, gier planszowych i RPG, spotkania z autorami książek sf i fantasy, oraz prelekcje prowadzone przez Yaki Kingu, jak i tony wydanego śniegowego deseru kakigori z naszej mobilnej kuchni japońskiej Junior-san.

* Od 4 do 6 Sierpnia na Torze Poznań odbyła się jubileuszowa 10 edycja największego zlotu japońskich samochodów JDM JAPFEST 2024. Yaki Kingu na wydarzeniu które odwiedziło kilkanaście tysięcy gości i pojawiło się kilka tysięcy japońskich maszyn, wraz z zaproszonymi gośćmi współtworzył specjalną strefę japońskiej kultury, w której odwiedzający mogli posmakować Japonii, zobaczyć japońską kuźnie, przymierzyć prawdziwe samurajskie zbroje oraz posłychać wiele ciekawych informacji o Japonii podczas licznych wykładów i pokazów odbywających się w strefie. Podacz zakończenia i specjalnej jubileuszowej gali JAPFEST, Yaki Kingu przekazał specjalne orginalne dzieło suiboku, które zostało wylicytowane, a uzyskane środki podczas licytacji zostały przekazane DPS Św. Rocha mieszącego się w Poznaniu.

744744

*26 Lipca Yaki Kingu został zaproszony przez Centrum Wolontariatu i Władze miasta Darłowo, do spotkania z mieszkańcami i turystami którzy aktulanie przebywali w mieście na wypoczynku wakacyjnym. Przybyli goście w ten dzień mogli zasmakować prawdziwych smaków Japonii, zobaczyć prywatną kolekcję kimon i pasów obi, jak i dzieła kaligrafii shodo i suiboku.

744744

* Od 17 do 16 Lipca - Gniezno stało się stolicą Fantstyki za sprawą klubu Fantasmagoria,MOK, władz miasta oraz partnerów wydarzenia w tym Yaki Kingu.
Mobilna kuchnia YK została umiejscowiona przez cały czas wydarzenia w samym środku miasta, w pobliżu budynków szkoły w którym, przez 3 dni odbywały się pokazy, wykłady, liczne prelekcje i spotkania z autorami książek sf i fantasy, w tym i wykłady o Japonii przeprowadzone przez Yaki Kingu.

* Po 4 letniej przerwie Ambasada Japonii, wraz z Shokokai - Izbą Przedsiębiorców Japońskich w Polsce, oraz z przedstawicielami firm, instytucji i fundacji związanymi z Japonią w tym Yaki Kingu, został reaktywowany słynny piknik z kulturą Japoni - MATSURI na Warszawskim Służewcu. 17 Czerwca Warszawa stała się na jeden dzień japońskim miastem, z mnóstwem występów, japońskich dzwięków i festiwalowych zapachów potraw kraju kwitnącej wiśni.

* 23 Maja Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Centruk Kształcenia NAUKA w Pile, zaprosiła Yaki Kingu do swojej szkoły w ramach spotkań: Persona NIE Non Grata. Uczniowe mogli podczas spotkania posłuchać o Japonii, jak i zadać wiele pytań. Po spotkaniu przez cały dzień wszyscy chętni prawdziwych smaków Japonii mogli zakupić deser kakigori i potrawy przygototwane w mobilnej kuchni Yaki Kingu.

* Od 12 do 14 Maja po raz kolejny na terenie Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie odbył się Festiwal Studiów Azjatyckich. Na zaproszenie Wydziału Dalekowschodniego i komitetu przygotowującego wydarzenie, Yaki Kingu przybył ponownie do Krakowa, by odwiedzających uraczyć prawdziwymi potrawami z Japonii, oraz zaprezentować proces przygotowania tardycyjnego japońskiego deseru mochi powstałego podczas ubijania masy ryżowej przy użyciu specjalnego naczynia i drewnianego młota.

*6 Maja Dyrekcja Orkęgowego Muzeum w Koninie zaprosiła Yaki Kingu na japoński piknik Hanami, gdzie pośród kwitnących drzew japońskiej wiśni goście wydarzenia mogli zasmakować naszych dań.
W ramach pikniki odbywały się wytstawy jak i wykład o japońskim ryżu połączony z degustacją od Yaki Kingu.

*Władze uczelni Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych wraz z Samorządem Studenckim, zaprosiło Yaki Kingu do współtworzenia festiwalu japońskiego Matsuri w dniach 25-28-04, w ramach których przygotowana została wystawa japońskich lalek, wykłady i spotkania z gośćmi z Japonii, oraz pokaz na żywo gotowania tendon przeprowadzony przez Yaki Kingu. Przez cały okres wydarzenia dla wszystkich chętnych pawdziwych japońskich smaków, Yaki Kingu przygotowywał swoje potrawy w mobilnej kuchni, która została umiejscowiona na głównej bramie uczelni w Warszawie.

744744

*18 Kwietnia  nauczyciele i uczniowe klubu Karate Kyokushin w Sianowie, zaprosili Yaki Kingu do swojego dojo by móc bardziej zgłębić tajniki japońskiej kultury przez uczesnictwo w zajęciach z kaligrafii shodo...a i po zajęciach poznanie prawdziwych japońskich potraw przygotowanych przez Yaki Kingu.

*25 Marca w Sobotni poranek Yaki Kingu został zaproszonu do programu na żywo w TVP2, by w ramach cyklu
Kulinarny atlas świata - PNŚ, postarać się obalić mity kulinarne związane z Japonią.
Link do programu :

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/68732901/kulinarny-atlas-swiata-japonia

*Od 17 do 19 Marca 2023 Yaki Kingu wraz z licznymi wystawcami i zaproszonymi gośćmi w Hali Gawrdii w Warszawie przeniósł odwiedzającyh do Japonii, licznymi pokazami, wykładami, potrawami i produktami prosto z tego dalekiego kraju. Na specjalnym piętrze Hali i specjalnej scenie wydarzenia, Yaki Kingu przeprowadził pokaz gotowania na żywo, a na swoim stoisku jak zawsze raczył swoimi onigiri i kakigori, gdzie również możma było nabyć dzieła japońskich artystów i kaligrafię Shodo stworzoną przez Yumiko.

*W ramach ferii zimowych w Lutym, Wojewódzka Biblioteka w Koszalinie i jej filia nr. 4 wraz z klubem Arashi, zaprosiła Yaki Kingu by chętnym podróży do Japonii, zaprezentować jej prawdziwe smaki i przekazać wskazówki bezpiecznego pobytu w kraju kwitnącej wiśni.

* 27 - 29 Stycznia 2023 roku, na terenie słynnej Galerii Handlowej Stary Browar odbyło się wydarzenie otwarte dla wszystkich odwiedzających to miejsce GeekWeek, w ramach których można było pograć w gry i na konsolach, pokazać się w swoim stroju cosplay, z gier czy anime. Yaki Kingu przygotował specjalne stoisko z  japońskimi przysmakami, by wraz z katana.pl, która przygotowała wystawę laleczek kokeshi i japońskich orginalnych zbroii samurai, ukazać uczestnikom prawdziwe oblicze starej i współczesnej Japonii. Yaki Kingu wraz z Panem Maciejem z katana.pl - przygotował na scenie specjalne pokazy i konkursy, w tym pokaz walki kendo ponańskiej grupy Tengu.

* Po 3 letniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, ponownie wróciły grudniowe egazminy na certyfikat z języka japońskiego. Już od wielu lat PJATK w Warszawie jako jedyna organizacja i szkoła w Polsce przeprowadza ten Pańśtwowy test znajomości języka japońskiego dla obcokrajowców
JLPT - Nihongo nōryoku shiken 日本語能力試験. 
Po raz kolejny Yaki Kingu został poproszony o przygotowanie posiłku w postaci bento - lunch box, dla 50 osobowej komisji egzaminacyjnej i pracowników.
Również przez cały dzień trwania egzaminów, nasza mobilna kuchnia stacjonowała przy budynku szkoły w której odbywały się testy, by karmić wszystkich zmagających się z pytaniami na certyfikat JLPT.

* W Centrum Praskim Koneser czyli pięknie odnowionej fabryce Koneser w Warszawie, która teraz jest centrum kultury z licznymi restauracjami i sklepami, jak i nowoczesną halą eventową 26 i 27 Listopada odbył się festiwal smaków azjatyckich na który to zaproszony Yaki Kingu, oprócz specjalnie przygotowanego stoiska,
na specjalnej scenie wydarzenia przeprowadził pokazy kulinarny na żywo.

744744

* 22 Listopada Yaki Kingu ponownie został zaproszony do porannego programu telewizyjnego
 Dzień Dobry TVN, podczas którego tym razem opowiadał i uczył jak najłatwiej posługiwać się pałeczkami
oraz jak należy zachowywać się przy stole.
Zapraszamy serdecznie do obejrzenia tego spotkania w poniżej zamieszczonym linku
https://dziendobry.tvn.pl/styl-zycia/jak-jesc-paleczkami-ekspert-pokazal-prosty-sposob-6231669

 

* W Poznaniu od 11 do 13 Listopada odbył się festiwal popkultury japońskiej Animecon 2022, który miał miejsce w Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego im. Poznańskich Olimpijczyków.
Ponad 3000 uczestników, 340 godzin atrakcji, 70 wystawców...raj dla fanów japońskiej popkultury.
Yaki Kingu jako gość specjalny wydarzenia został poproszony o stworzenie wyjątkowej sali Yaki Kingu,
w której zaprezentowaliśmy wiele rękodzęł japońskich artystów, mnóstwo gadżetów z Japonii, jak i wystawę prac shodo i suiboku autorstwa Yumiko. W specjalnej przygotowanej sali, oprócz wydawania japońskich potraw i deserów przeprowadziliśmy szereg spotkań i prelekcji o kraju kwitnącej wiśni.

744744

* 14 Października w Centrum Św.Jana czyli sercu Gdańskiej Starówki odbył się #1 ILUSTRATOR – Festiwal Komunikacji Ilustrowanej czyli całodniowa międzynarodowa konferencja dedykowana wyłącznie ilustratorom i miłośnikom ilustracji, które to odbyło się w ramach 17. Bałtyckich Spotkań Ilustratorów w Gdańsku. Z uwagi na działalność Yaki Kingu w zakresie tworzenia ilustracji i kaligrafii japońskiej shodo, Yaki Kingu został zaproszony na wydarzenie, również by ucieszyć uczestników wyjątkowymi i prawdziwymi japońskimi potrawami.

744

* 8 Października Yaki Kingu dzięki zaproszeniu Szczecińskiego Klubu Azji przybył na wydarzenie
JAPAN FEST 2022, które tym razem odbyło się na terenie Uniwersytetu Szczecińskiego.
Projekt był finansowany z środków miasta Szczecin wraz z wsparciem Akademickiego Biura Karier USZ.
Był to dzień pełen atrakcji, paneli i warsztatów.
Wyjątkowo Yaki Kingu w specjalnie przygotowanym miejscu, stworzył wystawę kaligrafii shodo i suiboku,
wraz z rękodziełem artysów japońskich.
Oczywiście przez cały dzień wydawał dla głodnych Japonii czekających w nie kończącej się kolejce,
onigiri i kare raisu, wraz z śniegiem kakigori.

* W pierwszy weekend Września odbyła się dwunasta edycja Łódzkiego Festiwalu Fantastyki Kapitularz 2022.
Yaki Kingu został zaproszony do wsparcia tego wydarzenia, które odbywało się na terenie Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego.
Poza trzy dniowym przygotowywaniem japońskich potraw w naszej mobilnej kuchni,
Yaki Kingu na otwarcie bloku programowego w pierwszy dzień wydarzenia,
przeprowadził warsztaty kaligrafii japońskiej SHODO.

 

* Na ostatnią Sobotę Sierpnia, po dwu letniej przerwie Wyspa Słodowa w Wrocławiu, ponownie stała się najbardziej japońską wyspą w Polsce za sprawą Fundacji Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI oraz
Festiwalu Japońskiego NAMIAIRANDO 2022.
Yaki Kingu wspierał wydarzenie w organizacji i logistyce festiwalu,
również i poprzez udział w festiwalu stojąc swoim pojazdem  przy samej scenie, 
karmiąc wielu gości spragnionych autentycznych japońskich potraw.

744

* W połowie Sierpnia Yaki Kingu został zaproszony do siedziby międzynarodowego biura konultingowego
Tias Accounting and Legal Office.
Podczas tej wyjątkowej wizyty i spotkania przybliżyliśmy pracownikom biura różnice kulturowe i biznesowe pomiędzy Polską a Japonią.
Z uwagi, iż tym razem spotkanie odbywało się w środku lata, Yaki Kingu przygotował również dla chętnych typowy letni śniegowy deser - kakigori, na specjalnej ręcznej japońskiej maszynie.

* W Lipcu już po raz czwarty Yaki Kingu wspierał swoimi działaniami i obecnością w największym zlocie japońskich samochodów w Europie czyli festiwalu JAPFEST 2022.
Przez 3 dni na terenie największego ośrodka szkolenia kierowców w Polsce ODTJ w Tomaszewie, w gronie powyżej 10 tyś. uczestników serwowaliśmy nasze japońskie specjały w naszej mobilnej kuchni.
Również i w tym roku poproszeni o wsparcie aukcji charytatywnej na cel zbiórki pieniędzy dla Domu Dziecka w Polsce, w którym przebywają uciekające przed wojną na Ukrainie dzieci, Yumiko przygotowała specjalną japońską tradycyjną kaligrafię SHODO z napisem HEIWA czyli pokój, która to została wylicytowana podczas finału i gali wydarzenia.

 

744

* Na koniec Czerwca zostaliśmy zaproszenie wraz z Ambasadorem Japonii w Polsce przez Uniwersytet  SWPS, na Festiwal Japoński, który zarazem był pierwszym zakończeniem 4 letnich studiów na Zakładzie Studiów Azjatyckich powstałym na Uniwersytecie SWPS w 2018 roku.
W programie wydarzenia znalazły się prelekcje poświęcone historii relacji polsko-japońskich oraz roli, jaką w japońskim społeczeństwie odgrywają najnowsze technologie, oraz wykład samego Ambasadora Akio Miyajima w języku angielskim „Today’s world and Japan–Poland relations”.
Fascynującą kulturę tego kraju przybliżyli muzycy, tancerze oraz tłumacz mangi i anime.
Yaki Kingu przez cały czas trwania festiwalu serwował swoje autentyczne dania japońskie z swojej mobilnej kuchni zwanej w Japonii - kichinka.


* 22 Czerwca 2022 Yaki Kingu będąc w stolicy został zaproszony do porannego studia TVN gdzie w programie Dzień Dobry TVN, mógł opowiedzieć o walce z stereotypami o Japonii w Polsce.

 

* Podczas podróży przez Polskę z wykładami i pokazami 12 Czerwca zawitaliśmy do zaprzyjaźnionej 
Fundacji Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI ポーランド日本親善友好財団 波 w Wrocławiu, gdzie zogranizowaliśmy wspólnie spotkanie i relacje z ostatniego pobytu w Japonii, zobrazowanej licznymi zdjęciami i uwagami odnoście życia i podóróży w pandemicznym czasie.


* 12 Maja 2022 Yaki Kingu został zaproszony do porannego programu na żywo na antenie TVP2 czyli Pytanie na Śniadanie, gdzie mieliśmy okazję zaprezentować troszkę japońskiej kaligrafii SHODO oraz japońskie potrawy.

Część 1 :

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/60133104/kultura-japonska

Część 2 :

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/60133367/japonskopolskie-love
 
 

* 7 i 8 Maja 2022 pod specjalnym patronatem Amasadora Japonii w Polsce i JETRO odbył się po raz 10 Japoński Weekend w ramach Targu Śniadaniowego w Warszawskim parku na Mokotowie i Żoliborzu.
Yaki Kingu wraz z licznymi japońskimi wystawcami przygotowywał swoje japońskie specjały,
a na specjalnej przygotowanej scenie przeprowadził pokaz kulinarny.

 

744

* Od października 2021 roku do kwietnia 2022, Yaki Kingu odbył delegację w Japonii, podczas której pojawił się na północy Japonii Hokkaido, jak i był w jej południowych stronach na wyspie Kyushu.
Podczas delegacji odbył wiele spotkań i rozmów, oraz przeprowadził wywiady z licznymi japońskimi twórcami i wyjątkowymi osobami, które to nagrania będą ukazywać się na kanale YouTube.
Podczas pobytu każdego miesiąca przeprowadzał transmisję na żywo z Japonii, w ramach drugiego sezonu wspólnego gotowania japońskich potraw online "YKCooking from Japan z Yaki Kingu".
Opisy pobytu i liczne relacje z tej delegacji są dostępne na profilach społecznościowych jak Instagram czy Facebook.


* Yaki Kingu wraz z sklepem z japońskimi produktami Japonia Centralna przygotował, 
po raz pierwszy w Warszawie na terenie słynnej Hali Gwardia,
specjalny weekend japoński w połowie Października. Z uwagi na specyfikę miejsca, Yaki Kingu tym razem,
serwował swoje japońskie potrawy nie z swojego pojazdu, a na specjalnie przygotwanym stoisku.
W ciągu trzech dni wydarzenia halę odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy gości. Oprócz stoisk związanych z Japonią,
na specjalnej scenie odbywały się pokazy i koncerty. Yaki Kingu w drugi i trzeci dzień eventu na specjalnie przygotowanej scenie przeprowadził dla odwiedzających pokaz gotowania potraw japońkich na żywo.
Pokazy na żywo z serii YK Cooking, cieszyły się wielką popularnaścią, a aktywni widzowie mogli na koniec gotowania na scenie, otrzymać potrawy do degustacji.


* We Wrześniu w ramach dni Wilanowa w Warszwie przez dwa weekendy zostaliśmy zaproszeni do udziału
w międzynarodowym festiwalu International Festival, który już od paru lat organizowany jest w Warszawie i w Krakowie. Za swoją główną misję stawia sobie przybliżenie w Polsce kultur i obyczajów różnych krajów poprzez występy, pokazy i liczne stragany prowadzone przez autentycznych przedstawicieli danych krajów.
Yaki Kingu jak zawsze i tym razem reprezentował dania japońskie, w sród licznych stoisk ukazujących kulturę krajów Afryki, Azji i Europy.

* Pod koniec Sierpnia Fundacja Liga Superbohaterów, której misją jest wprowadzanie uśmiechu w życie dzieci,
poprzez odwiedzanie dzieci w szpitalach w strojach superbohaterów poprosiła Yaki Kingu o uatrakcyjnienie
9 urodzin Fundacji. Zostały one zorganizowane wraz z Domem Kultury "Krzemień" w Szczecinie.
Yaki Kingu w ramach wsparcia fundacji w czasie wydarzenia serwował japoński deser lodowy kakigori,
którego to datki w 100%  lądowały w skarbonkach wolontariuszy Fundacji Ligi Superbohaterów.

* Już 3 raz organizatorzy największego festiwalu japońskich samochodów w Europie Japfest zorganizowanego
pod koniec Lipca 2021 w Tomaszewie, poprosili nas o współtworzenie specjalnej strefy kultury japońskiej.
W przygotowanym specjalnym namiocie w samym sercu wydarzenia przez 3 dni odbywały się specjalne
pokazy i wykłady związane z Japonią.
Yaki Kingu już tradycyjnie przez cały czas festiwalu serwował prawdziwe potrawy japońskie.
W tym roku odbyła się również podczas festiwalu wraz z Fundacją Fun and Drive zbiórka na  na nowoczesną karetkę do pomocy wcześniakom i noworodkom. Na ten szczytny cel Yaki Kingu przekazał specjalną kaligrafię
japońską shodo wykonaną przez Yumiko, ktróra podczas gali wydarzenia wraz z pozostałymi darami była licytowana. Kaligrafia z napisem "kazoku - rodzina" w nawiązaniu do tej wyjątkowej i dużej społeczności fanów 
japońskiej motoryzacji została wylicytowana przez uczestników festiwalu na kwotę 2500 PLN.* Od 14 do 18 Lipca O!MEGA czyli niepubliczna Szkoła Podstawowa i Liceum, mieszczące się na Winogradach
w Poznaniu, a bezpośrednim sąsiedztwie miejskiej oazy spokoju LABA.LAND,
poprosiła Yaki Kingu o przeprowadzenie letnich półkolonii w ramach: "Podróż do świata orientu - półkolonie japońskie",
dla dzieci w wieku szkoły podstawowej.
W ramach zajęć odbyły się liczne zabawy i warsztaty z świata Japonii.
Dzieci w aktywny sposób, mogły poznać kulturę tego dalekiego kraju, poprzez zajęcia z orgiami, podstawami kaligrafii,
prostymi warsztatami kulinarnymi i popularnymi zabawami kraju kwitnącej wiśni.
Po zakończonych zajęciach Yaki Kingu pozostał jeszcze przez parę dni na terenie LABA.LAND, by karmić swoimi
przysmakami podczas Zielonego Targu, jak i letniego weekendu.

* Z początkiem Lipca po dwu letniej przerwie odbył się pod Stargardem OldTown Festival – największy w Europie festiwal utrzymywany w konwencji postapokaliptycznej znanej z filmów MadMax czy gry komputerowej Fallout.
Stowarzyszenie Organizatorów Symulacji i Gier Terenowych OldTown po raz kolejny poprosiło Yaki Kingu o współstworzenie
specjalnej strefy gastronomicznej dla uczestników i pracowników konwentu.

* Od 18 do 20 Czerwca pod specjalnym patronatem prezydenta miasta Lublina odbył się II Festiwal Wschodnich Podróży zorganizowany przez Fundację rozwoju, Billiotekę oraz uniwersytet KUL.
Yaki Kingu zaproszony jako specjalny gość festiwalu zakotwiczył swój pojazd przed Colegium JPII, gdzie
gotował przez całe wydarzenie swoje japońskie potrawy, a podczas drugiego dnia festiwalu przeprowadził
specjalny pokaz tworzenia japońskiego onigiri.

* Pod koniec Maja Yaki Kingu został zaproszony do Warszawy, a dokładnie na słynny targ Różyckiego, gdzie od 
2021 roku w ramach reaktywacji tego historycznego miejsca powstała nowa przestrzeń gastronomiczno-kulturowa czyli OFF Brzeska. W ramach naszej wizyty w stolicy, jak zawsze serwowaliśmy nasze japońskie potrawy oraz wygłosiliśmy wykład o japońskich bazarach wraz z pokazem galerii zdjęć naszego autorstwa.

* Od Lutego 2021 roku rozpoczeliśmy specjalną serję spotkań i pokazów gotowania online YK Cooking.
Chętni po wcześniejszym zgłoszeniu się przez wiadomość email i zapłaty za bilet, otrzymali specjalne instrukcję
i listy składników by razem z Yaki Kingu, łącząc się internetowo mogli w swoich domowych kuchniach, przygotować
prawdziwe potrawy japońskie.
W tak prostu sposób uczestnicy mogli bliżej poznać smaki Japonii i jej wyjątkową kulturę.


* Z początkiem nowego roku 2021 Yaki Kingu zawitał do wielokrotnie odwiedzanego miejsa w Szczecinie.
Szczeciński Bazar Smakoszy, który zawsze otwiera swoje drzwi w Niedzielę od 10 do 15,
zaprasza na spotkanie z pełnymi pasji i miłości wystawcami wspaniałych produktów i dzieł.
Jest to wyjątkowe miejsce na mapie Polski, gdzie zawsze jesteśmy przyjmowani z miłością i czujemy 
na tym wspaniałym bazarze jak w domu.

* Pod koniec trudnego i pełnego wyzwań roku 2020, zostaliśmy zaproszeni
przez Fundację Pompka, która od 2008 roku tworzy i wspiera wydarzenia związane z kulturą Japonii do współtworzenia festiwalu JAPONIKI NA MOKOTOWIE, które to z uwagi na zaostrzenie obostrzeń pandemicznych, musiały zostać przeniesione do Internetu.
Tegoroczna edycja opierała się na wystawie artysty rzeźbiarza Mirosława Baca,
 naszego przyjaciela z którym razem mieszkaliśmy w Sapporo.
Wszystkie spotkania i warsztaty odbyły się za pomocą internetu i łączy online,
gdzie Yaki Kingu i Yumiko przygotowała specjalny pokaz japońskiej kaligrafii SHODO.
Zapis i nagrania z festiwalu dostępne są na stronie fundacji:
Fundacja Pompka - Facebook

*Na początek Jesieni, będąc w Poznaniu, zostaliśmy zaporszeni do nowo powstałego miejsce na Winogradach LABAland, gdzie z zachowaniem reżimu sanitarnego wspólnie przygotowaliśmy wyjątkowy weekend o nazwie projektu - Japońska Jesień.

Podczas naszego pobytu od  8 do 1 1 Października, jak zawsze gotowaliśmy nasze japońskie potrawy.
W Niedzielę podczas spotkania z nami o godzine 16:00 w specjalnie przygotowanym namiocie, z zachowaniem odstępu miejsc dla słuchaczy,
wygłosiliśmy prelekcję o Jesieni w Japonii, 
która również była zobrazowana naszymi autorskimi zdjęciami i materiałami filmowymi.

*Mimo licznych problemów i obostrzeń spowodowanych przez COVID-19, udało się 21 Sierpnia, dzięki licznym staraniom i przygotowaniom całej wspaniałej załogi JAPFEST.PL,
a szczególnie ich Prezesom Państwu Michał i Marta Jakubek, zorganizować kolejną edycję największego zlotu japońskiej motoryzacji w tej części Europy JAPFEST.PL 2020.
Również i Yaki Kingu współtworzył specjalną strefę kultury japońskiej,
poprzez naszą obecność, potrawy jak i wykłady na scenie strefy.
W tym roku szczególnie wpierała nas firma CHOYA, również poprzez przekazanie nowego specjalnego letniego smaku do deseru lodowego kakigori - UME.
Przez cały czas festiwalu swoją obecnością i wykładami program strefy kultury,
uświetnił nasz przyjaciel, laureat nagród Magellana,
podróżnik i pisarz Pan Piotr Milewski.
Zapraszamy do obejrzenia oficjalnego i specjalnego filmu z festiwalu:
https://youtu.be/39rKPy-ByKM*12 Lipca 2020 roku największa arena widowiskowa w Polsce TAURON Arena Kraków, zaprosiła Yaki Kingu do swojego nowego projektu Arena Garden, oraz poprosiła o przeprowadzenie japońskiego pokazu kulinarnego na scenie.
W ramach pokazu Yaki Kingu przygotował przed widzami japońskie bento, które to zostało rozdane pomiędzy zwycięzcami konkursu przeprowadzonego przez Arena Garden.
Wraz z bento zwycięzcy otrzymali wyjątkowe napoje gazowane od CHOYA Polska, z uwagi na podjętą współpracę z tym słynnym japońskim producetem napojów i likierów.
Tauron Arena po raz pierwszy w historii wraz z Yaki Kingu, przeprowadził transmisję na żywo pokazu, która była rejestrowana przez 3 makery, tak by z zachowaniem bezpiecznej odległości, widzowie jak i nie obecni goście mogli poznać wszystkie tajniki przygotowania japońskiego bento.
Nagranie z transmisji pokazu można zobaczyć na naszyn kanale YouTube Yaki Kingu:
https://youtu.be/32D9CAukdRU

 

*2 Lipca 2020 roku Japońska Organizacja Handlu z siedzibą w Tokyo JETRO oraz
Japońskie Ministerstwo Rolnicta Rybołóstwa i Leśnictwa, przyznało Yaki Kingu jako jedynemu mobilnemu punktowi gastronomicznemu w Polsce i wschodniej Europie,
specjalny status i certyfikat Japenese Food and Ingredient Supporters.


*9 Maja na antenie regionalnej telewizji Koszalin TVMax został wyemitowany program Koszallin, gdzie gościem był Yaki Kingu.
Z uwagi na nadal panującą pandemię program był nagrywany zdalnie i połącząny był z wywiadem online przez komunikatory, jak i materiałami filmowymi i zdjęciowymi Yaki Kingu. Zapraszamy do zapoznania się z programem, który również dostepny jest na kanale YouTube
Yaki Kingu w TvMax - Kosz-all-in 09-05-2020

*20 Kwietnia z uwagi na nadal trwającą pandemią coronawirusa, oraz ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji procesie zdalnego nauczania, przyjaciel Yaki Kingu, przewodnik po Japonii Pan Emil Truszkowski zaprosił do udziału w projekcie probono, pomagającym nauczycielą w prowadzeniu lekcji online.

Powstała specjalna strona-katalog, słynnych podróżników i YouTuberów,
w tym i Yaki Kingu, oferujących swój czas dla nauczycieli i dzieci,
w celu przeprowadzenia lekcji i spotkań w ramach zajęć. 

https://akademiajutuberow.pl/yaki-kingu/

*Wraz z rosnącymi zachorowaniami i zarażeniami związanymi z COVID-19, Yaki Kingu 16 Marca w ramach akcji #zostanwdomu, postanowił korzystając z platformy YouTube, organizować spotkania i zajęcia online szczególnie dla młodszych odbiorców, związanych z kulturą Japonii. Zapis z spotkań, prowadzonych zajęciach, czy udostępnianych nagrań i wywiadów, które miały na celu umilić czas lockdown w Polsce, dosępny jest na kanale
youtube.com/c/yakikingu

*Od Stycznia do połowy Lutego 2020 roku, Yaki Kingu udał się w delegację do Japonii

gdzie w swoich służbowych podróżach od Kyushu, Honshu i Hokkaido, odbył wiele istotnych spotkań i wywiadów. Istotny również był udział w kolejnej edycji Festiwalu Śniegu, gdzie po raz pierwszy w historii wydarzenia, cała przecznica 7 poświęcona była Polsce, i ze śniegu został odtworzony Pałac Łazienkowski w Warszawie.

Obszerna relacja z delegacji zamieszczona jest na podstronie
http://www.yakikingu.pl/ykinjapanblog 

*Już od wielu lat PJATK w Warszawie jako jedyna organizacja i szkoła w Polsce przeprowadza test znajomości języka japońskiego dla obcokrajowców
JLPT - Nihongo nōryoku shiken 日本語能力試験. 
Jest to jedyny test znajomości języka japońskiego akceptowany w Japonii.
Test odbywa się tylko dwa razy w roku na początku lipca i grudnia.
Na koniec roku i jeszcze przed wyjazdem Yaki Kingu do Japonii,
zostaliśmy zaproszeni do współpracy nad grudniową edycją.
Dla całej 50 osobowej komisji egzaminacyjnej i pracowników przygotowaliśmy
bento - czyli japoński tradycyjny posiłek 'na wynos'.

Również przez cały dzień trwania egzaminów, stacjonująć naszym pojazdem przy budynku szkoły w której odbywały się testy, przygotowywaliśmy nasze potrawy dla osób które w tym dniu zdawały egzaminy za certyfikat JLPT.

*Po raz pierwszy w historii miasta Szczecin, na pierwszy weekend października, 3 organizacje eventowe: Bardzo dobra koncepcja, Robię Rzeczy oraz Szczeciński Bazar Smakoszy przygotował 
Festiwal Smaków Azjatyckich na szczecińskiej Łasztowni.
Do przygotowania całego festiwalu wraz z Yaki Kingu zostali zaproszeni Zakwasowania oraz Szczeciński Klub Azji.
Yaki Kingu jako partner merytoryczny wydarzenia, poza przygotowaniem japońskich dań w swojej "Japonii na kółkach", podczas drugiego dnia festiwalu przeprowadził warsztaty z przygotowywania onigiri - prawdziwego japońskiego "soul food".
fot. Marka Dudka|Robię Rzeczy oraz Jonasz Pyrka|Szczeciński Klub Azji*W połowie Września 2019, już po raz dzięsiąty w samym sercu Torunia wraz z wsparciem władz miasta odbył się festiwal fantastyki Copernicon. W tegorocznej edycji Yaki Kingu został poproszony o współpracę i został partnerem wydarzenia.
W mobilnej Japonii na kółkach na Rynku Nowomiejskim zaraz obok namiotu targów fantastycznych, przygotowaliśmy nasze japońskie potrawy dla mieszkańców Torunia, jak i uczestników festiwalu, których liczba przy tej edycji szacowana jest na powyżej 4 tysiące.
Jako partnerzy wydarzenia w bloku azjtyckim Yumiko sensei, w ramach wykładu i pokazu o sztuce japońskiej kaligrafii SHODO, wykaligrafowała nazwę wydarzenia, która została przekazana organizatorom.

*Na koniec wakacji, w ostatnią Sobotę Sierpnia - 30. Yaki Kingu został zaproszony przez Fundację Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI ポーランド日本親善友好財団 波 do współtworzenia
NAMI Airando 2019 czyli Japońskiego Festiwalu na Wyspie Słodowej w Wrocławiu.
Strona www festiwalu Nami Airando 2019
 Wraz z licznymi atrakcjami, pokazami i wystawcami, gdzie pojazd Yaki Kingu stacjonował od razu po prawej stronie od sceny głównej, Wyspa Słodowa stała się prawdziwą wyspą japońską.
Festiwal odbywał się pod patroanem miasta i prezydenta miasta Wrocław, i dzięki specjalnej delegacji przedstawicieli Japonii i Ambasady Japonii w RP, zostały również podpisane umowy obópólnej współpracy.
fot. CHOYA Polska


*Tradycyjnie już w ostatni weekend lipca na byłym lotnisku w Legnicy odbyła się szósta międzynarodowa edycja JAPFEST 2019 czyli największyego festiwalu Japońskiej motoryzacji w Europie Środkowo-Wschodniej, w której udział wzięło kilkadziesiąt tysięcy uczestników.
Wystawionych było powyżęj 500 wyselekcjonowanych japońskich aut z całej Europy.
Odbyły się wyścigi: JF DRAG WARS (wyścigi na 1/4 mili),
 JF TIME ATTACK (wyścigi na torze Krzywa) oraz JF DRIFT BATTLE .
Mnóstwo pokazów oraz powyżej 50 wystawców topowych marek motoryzacyjnych.

Główni organizatorzy już wiele miesięcy przed wydarzeniem zwócili się do Yaki Kingu, nad stworzeniem po raz pierwszy w historii specjalnej Strefy Japońskiej Kultury sponsorowanej również przez Yokohama Polska - producenta opon samochodowych.
Strefa Japońskiej Kultury znajdowała się w epicentrum tegorocznej edycji JAPFEST, w zadaszonej hali o powierzchni 200m2, a prowadziła do niej brama Torii przy głównej drodze.
Wraz z pasjonatami feudalnej Japonii czyli Trzecim Najemnym Oddziałem Piechoty Japońskiej, mistrzem japońskiej gitary shamisen Masato Yokoei pozostałymi goścmi,
przez cały czas trwania festiwalu przybliżaliśmy uczestnikom kulturę Japonii.

*Fundacja Film Forum wraz z Festiwalem Kameralne Lato w oparciu o współpracę z Budżetem Obywatelski 2019 - Poznajemy potrawy i obyczaje innych regionów oraz Fundacją na Rzecz Niematerialnego Dziedzictwa Kultury w Polsce poprosiła o współpracę Yaki Kingu nad przygotowaniem wydarzenia Radomski Kalejdoskop Kulturowy: Japonia.
12 lipca Amfiteratr w Radomiu rozkwitł niczym kwiat wiśni imprezą inspirowana Japonią gdzie Yaki Kingu wraz z zaproszonymi gości, między innymi Panią Jadwigą Marię Rodowicz (polska japonistaką, Ambasador Polski w Tokyo w latach 2008-2012), reżyserem Waldemarem Czechowskim ( twórcą filmu o Bronisławie Piłsudzkim), oraz performerką i tancerką Hana Umeda ukazywali liczne oblicza Japonii.

Yaki Kingu przygotował również wyjątkowe warsztaty kulinarne dla uczestników wydarzenia, gdzie po prelekcji i instrukcjach przygotowania japońskiego ryżu, goście mogli wspólnie przygotować i ulepić onigiri.

Po warsztatach wraz z gośćmi opowiadaliśmy o kraju wschodzącego słońca:

Japonia – Tak daleko, tak blisko podczas spotkania prowadzonego przez Panią Ambasador.

Mimo wielu atrakcji i pokazów tego dnia, uczestnicy mogli również smakować pozostałe autentyczne japońskie dania przygotowane w mobilnej kuchni przez Yaki Kingu.

fot. Dominik Musiałek | FILMFORUM

*Od 17 do 20 Maja władze Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych męszączących się w Warszawie na ulicy Koszykowej, zaprosiły Yaki Kingu do stacjonowania jak i uświetnienia
Japan by Night - Noc muzeów w PJATK. Oprawa, klimat jak i ilość gości, w tym nie mająca końca kolejka po nasze potrawy do późnych godzin nocnych, sprawiła nam wielką radość.
Zdjęcia dzięki uprzejmości fotografów i relacji PJATK.

 

*Już po raz szósty studenci i wykładowcy Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagielońskiego przygotowali jedną z największych imprez o Azji w Polsce, czyli VI Festiwal Studiów Azjatyckich w Krakowie.
Wyjątkowości wydarzenia podkreśliło miejse, czyli parę dni przed wydarzeniem oddane w pełni, pięknego i nowego kompleksu Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ ul. Oleandry 2a.
Yaki Kingu jako jedyna autentyczna mobilna kuchnia japońska, został zaproszony do uświetniania tegoż wyjątkowego festiwalu, pełnego wykładów prelekcji i pokazów.

Zdjęcia dzięki uprzejmości fotografów i relacji VI FSA.

 

*Yaki Kingu pojawił się na okładce majowego bezpłatnego magazynu Miasto Plus wydawanego w nakładzie 25 000 tys. w Koszalinie, gdzie na obszernym 5 stronicowym wywiadzie mogliśmy przybliżyć historię naszego projektu jak i kulturę Japonii.

*Od 23 Marca do 5 Maja w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie,
prowadzonym przez Polską Akademię Nauk odbywał się Miesiąc Japoński. Wydarzenie zostało objęte szczególną opieką Ambasady Japonii w Polsce.
Również Yaki Kingu został zaproszony do udziału w tym wspaniałym wydarzeniu.

W ramach Japońskiego miesiąca Yaki Kingu przeprowadził cykl prelekcji i wykładów o Japonii, w Centru Edukacji mieszczącym się budynku A.

Na wykładach pojawiło się dużo słuchaczy, jak i przyjaciel Yaki Kingu - Piotr Milewski, autor książki "Japońskie Dzienniki".
Po wykładzie uczestnicy mogli nabyć książkę autora z jego specjalną dedykacją.
13 - 14 kwietnia podczas specjalnego kiermaszu japońsko-wiosenny,
jak i w okresie 1 - 5 maj, odwiedzający mogli skosztować dań Yaki Kingu.

* Od 9 do 11 kwietnia na terenie Politechniki Wrocławskiej odbywał się już po raz VIII Tydzień Zdrowia. Yaki Kingu został zaproszony jako przedstawiciel zdrowych dań przez Rektora Politechniki i Samorząd Studecki WPPT. Przez cały czas trwania tego zdrowego wydarzenia w naszej mobilnej kuchni gotowaliśmy nasze potrawy na terenie Wydziału Podstawowych Problemów Techniki (WPPT) w Aleji Profesorów.

* W Marcu 23 i 24 odbywał się pod patronatem Prezydenta miasta Konina konwent fantastyczny w Młodzieżowym Domu Kultry - KoKon.
Zaproszono nas jako gości i poproszono o przeprowadzenie wykładu związanego z kulturą Japonii. Postanowiliśmy by uatrakcyjnić wydarzenie opowiedzieć o bohaterach i postaciach.

Wykład "Japonia kraj dobrych i złych bohaterów i postaci-日本は善と悪のキャラクター大国。"

prowadzony w języku japońskim i polskim zgromadził wielu słuchaczy i został nagrodzony brawami, co sprawiło nam wielką radość.

W trakcie trawania wydarzenia również serwowaliśmy nasze autentyczne japońskie potrawy, które cieszyły podniebienia wielu uczestników, jak i gości konwentu - w tym członków znanej grupy aktorskiej Grupa Darwina.


* W lutym zostaliśmy zaproszeni przez zespół Fun Fabryka do współpracy przy wydarzeniu odbywającego się w Poznaniu - Kinepolis. W ramach wydarzenia prowadziliśmy nasze japońskie stoisko z rękodziełami i gadżetami z Japonii, serwując onigiri z zupką misoshiru i deser śniegowy kakigori.
Yaki Kingu został również poproszony o wygłoszenie wykładu o Japonii:

Japonia kraj armagedonu ? - w której to przedstawialiśmy jak dużo zagrożeń niesie życie w tym dalekim kraju, ale za to jak perfekcyjnie przygotowani są do nich Japończycy.

* Na koniec stycznia 2019 roku wraz koszalińskim lokalem Centrala Artystyczna, przygotowaliśmy wieczór japoński. Podczas wieczoru obalaliśmy mity powstałe o japońskiej kuchni, a liczni zebrani goście mogli degustować przygotowane przez nas onigiri. W trakcie wieczoru goście mogli również nabyć japońskie arcydzieła naszych zaprzyjaźnionych artystów z Japonii. Wydarzenie zostało bardzo obszernie zrelacjonowane w lokalnej prasie - Głos Koszaliński.

* W połowie stycznia 2019 roku Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Gdańsku zaprosiła nas do współorganizowania Dni Japońskich. W ramach tego wspaniałego wydarzenia poprowadziliśmy wykład w auli uczelni na temat kuchni japońskiej, oraz serwowaliśmy nasze potrawy. Zostaliśmy poproszeni o pozostanie na terenie uczelni przez kolejne dni, by słuchacze i pracownicy Akademii również mogli zasmakować autentycznej Japonii. 

 

* Na koniec roku 2018 Yaki Kingu zapoczątkował warsztaty kaligrafii japońskiej shodo
w Koszalinie, były to po raz pierwszy takie warsztaty w historii miasta. Na pierwszych zajęciach pojawiło się Radio Koszalin w osobie Pani Redaktor Joanny Lejtan.
Na relację, która została zaprezentowana w Radio Koszalin w Radiowym Klubie Obieżyświata 16-12-2018 zapraszamy na nasz kanał Yaki Kingu na YouTube:

                                                  Yaki Kingu Channel na YouTube

* W Grudniu na zaproszenie Street Food Polska, pojawiliśmy się z naszą mobilną kuchnią w Krakowie, by móc serwować autentyczne japońskie potrawy podczas świątecznej edycji festiwalu kulinarnego w Galerii Kazimierz. Niepodziewanie odwiedził nas kulinarny reporter z YouTube ŻarłokTV, który pożarł nas prawie w całości. Na pierwszy odcinek i relacje z tego spotkania zapraszamy na kanał ŻarłokTV (link poniżej) :

 

https://www.youtube.com/watch?v=RKpdDb4Y-4M&t=11s

* Podczas naszego objazdu po Polsce w Listopadzie, zostaliśmy zaproszeni do szkoły podstawowej i gimnazju ŁSO - Łódzkiego Stowarzyszenia Oświatowego przy ulicy Babickiego, gdzie jej uczniowe mogli poznać podstawowe fakty o Japonii, nauczyć się jak należy się przedstawić po japońsku...i spróbować śniegowego deseru - kakigori!
Było bardzo ciekawie i pouczająco dla wszystkich.

 

 * 11-11-2018 - czyli bardzo wyjątkowy dzień 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. I dla Yaki Kingu były to wyjątkowe dni, z uwagi iż mogliśmy przylączyć się czynnie w obchody tej wspaniałej rocznicy w Koszalinie.
Już w sobotę 10-11-2010 pojawiliśmy się z naszą mobilną kuchnią na wspaniałej inscenizacji zdobycia pociągu pancernego pod Rynarzewem przygotowanej przez Bałtyckie Stowarzyszenie Miłośników Historii "Perun"  we współpracy z Towarzystwem Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej.

 

Jeszcze tego samego dnia zostaliśmy zaproszenie przez Fundację "Zdążyć z Miłością" na koncert charytatywny Fundacji „Zdążyć z Miłością” w Filharmonii Koszalińskiej znanej na całym świecie grupy Golec Uokriestra. Całkowity dochód z Koncertu Charytatywnego wyniósł 52.804,16zł.

 

 

Finał obchodów 100 rocznicy obchodziliśmy podczas specjalnego pikniku przygotowanego przez Archiwum Państwowym w Koszalinie, gdzie przybyło dużo wspaniałych gości, odbyły się wspaniałe pokazy i prelekcje.

 * Szczeciński Klub Azji zaprosił nas do pomocy w uświetnieniu festiwalu Dzień z Azją organizowany w ramach Europejskiej Nocy Naukowców 29 września 2018, który to odbył się w budynku Biblioteki Głównej ZUT w Szczecinie.

 

* 2 września 2018 roku zostaliśmy zaproszeni do Radiowego Klubu Obieżyświata w Radio Koszalin, gdzie mieliśmy okazję opowiadać o Japonii, Hokkaido i Yaki Kingu. 
Zapraszamy do wysłuchania audycji !

Copyright ©2023 YAKI KINGU, All Rights Reserved.
Liczba odwiedzin: 332389
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem